Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på skole, SFO og børnehave.

Vemb Skole

Skolegade 12
7570 Vemb

Kontakt 

Tlf.: 9611 5470
E-mail: vemb.skole@holstebro.dk 

SFO

Skolegade 12
7570 Vemb

Kontakt

Tlf.: 9611 5480

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 6.15 - 8.00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag - torsdag: 14.00 - 16.45
Fredag: 14.00 - 15.45

Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

Vemb Børnehus

Præstegårdsvej 4
7570 Vemb

Kontakt

Tlf.: 9611 5490
Mobil: 2118 7234
E-mail: vemb.skole@holstebro.dk

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.15 - 16.45
Fredag: 6.15 - 15.45

Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

Ledelsen

Skoleleder

Christian Salmansen
Tlf.: 9611 5471
E-mail: christian.salmansen@holstebro.dk

Viceleder

Ann Risgaard Nielsen
Tlf.: 9611 5481
E-mail: Ann.Risgaard.Nielsen@holstebro.dk

Administrativt personale

Sekretær

Helle Mathiasen
Tlf.: 9611 5472
E-mail: Helle.Mathiasen@holstebro.dk

Træffes bedst

Mandag - tirsdag: 7.45 - 12.45
Torsdag - fredag: 7.45 - 12.45

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske

Susanne Nygaard
Tlf.: 2420 5366
E-mail: Susanne.Nygaard@holstebro.dk

Henvendelse til Sundhedsplejen, Holstebro Kommune kan også foretages på tlf. 9611 5300, hverdage mellem kl. 8.00 - 9.00.

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Jan Homann Adsersen
Mobil: 2021 1563
E-mail: Jan.Homann.Adsersen@holstebro.dk